Megyénk KICK-BOX versenyzői nagyon jól szerepeltek
Sport
2006. szept. 9.

<p>Remekül kezdték a második féléves versenyidőszakot a megyei kick-boxosok. Az elmúlt hét végén Szegeden rendezték meg az Utánpótlás Light-contact Magyar Bajnoki döntőt, melynek tétje nem kisebb volt, mint az Utánpótlás Világbajnoki részvétel. (Forrás: Zrínyi Miklós a Válogatott Szövetségi Kapitánya)</p>

A szeptember végi horvátországi Utánpótlás VB-n Magyar Válogatottat súlycsoportonként két-két sportoló képviseli. Úgy tűnik fiataljaink nem akarnak lemaradni a kiváló felnőtt sportolók mögött, ugyanis remek versenyzést produkáltak, hiszen mind a tizenketten a döntőbe verekedték magukat.

A Nyergesújfalui Zoltek SE-ből, Kadet korcsoportban: 37 kg-ban Hartmann Viktor Országos Bajnok lett. 47 kg-ban KozmaTamás (Zoltek SE) a döntőig verekedte magát, de 2:1 arányban a bírók ellenfelét látták jobbnak. 52 kg-ban Hartmann Balázs (Zoltek SE) és Quintz Norbert (Dorogi ESE) a döntőig jutottak, és remek mérkőzés után most 2:1 arányban Hartmann Balázs került ki győztesen. 57 kg-ban Buják Tamás (Dorogi ESE ) parázs, kemény küzdelemben szerezte meg az első helyet. A 69 kg-os Müller Ferenc (Dorogi ESE ) 2. helyezést ért el.

Lányok között Kadet korcsoportban: 50 kg-ban Scheirich Nikolett (Zoltek SE) a döntőben vereséget szenvedett, ezzel ezüstérmet szerzett.

Junior korcsoportban: 60 kg-ban Miskolczi Anett (Esztergomi KBSE) nem talált legyőzőre, így ő is Magyar Bajnok lett. Molnár Mónika (Esztergomi KBSE) egy súlycsoporttal feljebb 55 kg-ban jól teljesítve 2. helyezést ért el. 50 kg-ban Németh Janka (Zoltek SE) és Sulyok Szilvia (Esztergomi KBSE) a döntőig jutottak, az egymás elleni küzelemben Németh Janka került ki győztesen, Sulyok Szilvia a 2. helyezett lett.

A fiúk mezőnyében a Bajnai KBSZSE versenyzője Szemők István full-contactban az első helyen végzett. GRATULÁLUNK!

Az eddigi versenyeredmények alapján a következő sportolók képviselik hazánkat az Utánpótlás VB-n:

Esztergomi KBSE MOLNÁR MÓNIKA MISKOLCZI ANETT

Zoltek SE HARTMANN BALÁZS NÉMETH JANKA KOZMA TAMÁS

Dorogi ESE BUJÁK TAMÁS QUINTZ NORBERT

Bajnai KBSZSE SZEMŐK ISTVÁN

Szeptember 10-én Esztergomban kerül megrendezésre az Utánpótlás semi-contact Magyar Bajnokság, ahol még néhány sportolónknak van esélye megszerezni az indulási jogot a VB-re.