Kedves Strázsa! Köszönöm, hogy Te is beszálltál, s éppen ilyen mélyen szántó gondolatokat tartalmazó idézettel!:))) Azonban! Elnézésedet kérem, de Te is tudod, ugye? "Klasszikusokat CSAK PONTOSAN illik idézni!":)))
Tehát jöjjön József Attila PONTOSAN, és álljon itt az EGÉSZ költeménye, mert megérdemli az IDÉZÉST:
József Attila
ŐS PATKÁNY TERJESZT KÓRT...
Ős patkány terjeszt kórt miköztünk, a meg nem gondolt gondolat, belezabál, amit kifőztünk, s emberből emberbe szalad. Miatta nem tudja a részeg, ha kedvét pezsgőbe öli, hogy iszonyodó kis szegények üres levesét hörpöli.
S mert a nemzetekből a szellem nem facsar nedves jogokat, hát uj gyalázat egymás ellen serkenti föl a fajokat. Az elnyomás csapatban károg, élő szívre mint dögre száll - s a földgolyón nyomor szivárog, mint hülyék orcáján a nyál.
Lógatják szárnyuk az ínségnek gombostűjére szúrt nyarak. Bemásszák lelkünket a gépek, mint aluvót a bogarak. Belsőnk odvába bútt a hálás hűség, a könny lángba pereg - űzi egymást a bosszuállás vágya s a lelkiismeret.
S mint a sakál, mely csillagoknak fordul kihányni hangjait, egünkre, hol kinok ragyognak, a költő hasztalan vonit... Óh csillagok, ti. Rozsdás, durva vastőrökül köröskörül hányszor lelkembe vagytok szurva - (itt csak meghalni sikerül.)
S mégis bizom. Könnyezve intlek, szép jövőnk, ne légy ily sivár!... Bizom, hisz mint elődeinket, karóba nem húznak ma már. Majd a szabadság békessége is eljön, finomúl a kín - s minket is elfelednek végre lugasok csendes árnyain.
1937. január
Egyébként diák koromban énekeltünk a Debreceni Kodály Kórussal egy kórusművet is ebből a József Attila versből, de sajnos a szerzőre nem emlékszem, csak arra, hogy szupermodern hangzások voltak benne. Ha valaki esetleg ismeri a szerző nevét, legyen szíves közölni velünk! Sajnos a youtube csatornán nem találtam meg... :'(
/Lásd még: Ahol minden témába vág c. topicot - 2022. 09. 13. 18:26/
Azt hiszik, hogy a vallási szabadság csatáját kétszáz éve megnyerték az USA-ban. Azonban az azóta eltelt időben, és most is, hatalommal bíró hangok mindig felszólaltak a bigottság és a gondolatok ellenőrzése mellett. Hasznos lenne összegyűjteni az összes bármilyen hívő (és hitetlen) nagy ember és asszony gondolatait e tárgyban, hogy meggyőzzük magunkat, hogy mi, a szabadság emberei és asszonyai nem vagyunk, és soha nem voltunk egyedül.
Albert Einsteintől sokkal több minden maradt ránk, mint a relativitáselméleté és az “E = m*c²”. Einstein kitartása és felfedezései azt is megmutatták, hogy kemény munkával, kitartással, a kudarcok átlépésével mindannyian lehetünk ragyogó elmék. Akkor is ragyoghatunk mindannyian, ha éppen nem vagyunk tudósok.
Az én kedvencem:
6. Képzelet
“A képzelet a kutatás legmagasabb formája.” – Albert Einstein
“Elég művész vagyok ahhoz, hogy a képzeletemet szabadon engedjem. A képzelet fontosabb, mint a tudás. A tudás korlátozott. A képzelet az, ami körülöleli a világot.” – Albert Einstein
A képzelet kulcs. Amikor képes vagy elképzelni valamit másképp, és elkezded megosztani ezt másokkal, az emberek úgy kezdik el látni a világot, ahogy elképzeled. Együtt hoztok létre újdoságokat, és segítitek egymást. Szánj időt ma az álmodozásra, képzelj el új dolgokat, és oszd meg az ötleteidet a barátaiddal!
Látom, mi kevesen, akik maradtunk, kedveljük a híres emberek mondásait, s úgy általában a bölcsességeket. Eszembe jutott Einstein kapcsán, hogy kellene indítani egy ilyen témakört.
De valahogy az motoszkált a fejemben, talán VAN IS már ilyen témakörünk ezen a Fórumon, és igazam lett, tényleg van! Íme:
2014. 07. 06. 11:17
Aki olvasott valahol egy jó mondást, bölcsességet, vagy híres emberektől idézetet, az ide beteheti a forrás megjelölésével mindannyiunk épülésére.
Hát elég régen indítottam, aztán valahogy abbamaradt!:((( Az utosó beírást Vándor nevű fórumtársunk írta be, aztán azóta ő maga is eltűnt a szeretgomról, pedig valaha igen aktív vitapartnerünk volt. KÁR! Jó volt olvasni nyugodt, tárgyilagos és igen komoly írásait.
Nos, én úgy éreztem a napokban, kellene egy ilyen idézetes témakör, hisz fel-felbukkannak tőletek itt-ott idézetek, bölcsességek. Miért ne írhatnánk őket egy külön helyre, és ráadásul van is ilyen témakörünk. Tehát tessék, csak tessék, hozzátok ide, ha valahol találtok mindannyiunk okulására. Reménykedem, hogy eme témakör másokat is idecsábít majd. Köszönöm! Holdfény
Egy szép családregényt olvastam. Lovicsek Béla, a regény írója, címe a Forgószélben! Egy nagyon szép és igaz gondolatot találtam benne amit megosztok azokkal akik ide találnak, és érdekli őket az ami itt olvasható! A szerző, felvidéki számazású. Tehát a gondolat:
"Lefekvés után.......Azt érezték mindketten, hogy nem is olyan kegyetlen és csúnya az életük, amilyennek nappali fénynél tűnik. Jó és áldásos a sötétség. Mint egy nagy fekete suba télen a fűtetlen szobában: alatta langymeleg és szép álmokat termő békesség van.
Ma este Ludwig van Beethoventől (1770-1827), a nagy német klasszikus zeneszerzőtől idéznék néhány gondolatot:
"A zenének a férfiszívben tüzet kell szítania, és könnyet fakasztania a női szemből."
"Az élet keresztjei olyanok, mint a kotta keresztjei: felemelnek."
"Az igazi művészet nem szolgál, s nem hízeleg; hanem a maga ura és parancsolója! S aki egyszer szózatát valóban megértette, az megszabadult az élet minden nyomorúságától."
Kedves Holdfény! A mondatod végén lévő mosolygás / somolygás / azt jelenti számomra, hogy Te már tudod a választ! Igen,,Lónyay Erzsébet igen bölcs megállapítása volt az idézet! Lónyai Erzsébet / Psyché/ 1795 január 27-én született Nagylónyán! Anyja Nyíri Borcsa, egy cigánylány fattya, apja, aki őt elismerte, Mailáth gróf volt! Ugye eddig hihető? De az igazság az, hogy ez a Lónyay Erzsébet nevű költőnő, soha sem létezett! Mindez, ha elolvasod a könyvet kiderül, hogy Weöres Sándor munkássága! Tökéletes mestermű! Hogy ne rontsam ennek a műnek a teljességét, ezért most csak egy bölcsességet mondanék, mégpedig, a saját kútfőmből: Nem baj az, ha nem mindig hiszel annak, amit a szemed látni vél! Nem mindig hiszed el azt, amit a füled hallani vél! És nem bün az ha kételkedsz, csak ezt, diszkréten tedd, és ne bánts vele senkit igaztalanul!
Az Érték a mértékben idézett, " ismeretlen " szerzőtől egy igazi bölcsesség található! Egy asszony mondja, és ha ezt egy nőtől halljuk, akkor arra mérget vehetünk, hogy az egy nagy igazság!
EGY BÚBÁNATOS ARSZLÁNHOZ.
Franzli panaszlod, a nők köztt mind frigidákra találsz te. Az volnék magam is, Franzli, veled feküvén. Mert ha ügyes vagy: elöbb tüzesítsz, az után tüzesűlsz csak; És ha a kés éles, sohse kemény a kalács.
Olvasás közben Találtam, megosztom, mert fontosnak tartom! Nem tudom ki gondolta először, de még ma is érvényes!
" A barát olyan mint az esőkabát az előszobában. Amikor nincs szükség rá, ott lapul csendesen a polcon, de amikor esik, a sötétben is megtalálom, HISZEN OTT VAN ! "
Kedves Holdfény! Tudod, hogy személy szerint nem hiszek a csillagoknak (no jó, egy ici-picit ), de a Te véleményedet ismervén, megosztom veled, egy olvasmányom pár mondatát, ami tanúsítja, hogy talán még sincs teljesen igazam! A Könyv címe : Arthur Schoppenhauer ÉLETBÖLCSESSÉGEK. Szóval, ezt írja Schoppenhauer: Egyéniségünk azonban nincsen hatalmunkban, mert az egész életre változatlanul van megállapítva! Igaz tehát Goethe szava,
"- Amint a Nap - midőn világra jöttél -
Planéták közt ragyogva állt az égen:
Szünetlenül kezdettől úgy fejlődtél
A benned élő törvény értelmében.
Magad ki nem kerülheted, így kell élned,
Szibillák, jósok, mondották ezt régen;
Nem zúzza az idő, erő darabra,
Amit a fejlődő élet vésett alakba.-"
Gondolkodtam, hogy sarkosan, egyszerűbben mondjam ugyan ezt, és ez lett belőle! - Akit golyóra itélnek, az bármit megtehet,mert soha nem fogják felakasztani!-
A szerzőről, az egyszerűség kedvéért a wikiből idézek!
Arthur Schopenhauer, német metafizikus, aki ismertségét főként,- A világ mint akarat és képzet -, című fő művének és a maró hangulatú esszéinek köszönhette.
Ő a megidézett úriember! Sok olyasmit írt, amin a ma emberének is érdemes elmélkedni!
Találtam egy bájos gyerekverset, gondoltam, ide teszem be az idézetes topicba:
Csiki Nándor
LEGÓ
Játék az élet, gyermeknek lenni jó, Minden téren van még mit tanulnivaló. Építjük házainkat, várainkat, jövőnket, Rakosgatjuk ide-oda szép emlékeinket. Telis-tele darabok, egyesülésre várva, Kéretnek kezeket, feltalálva e csodára... Játssz, építs, alkoss - hirdetem az elvet, Haszontalanul ne nyújtsd ki a nyelvet, Mert legó az élet, gyermeknek lenni jó, Akkor is, ha felnőtt vagy, ez a tanulnivaló.
Zenét is találtam, bizonyára ismerős lesz, a címe: VANGELIS: A GYERMEK https://www.youtube.com/watch?v=VwLtjnNIS9M Vangelis L'enfant című száma, mely a Veszélyes élet éve című filmben hangzott el. The Year of Living Dangerously soundtrack. Továbbá 1981-től a 90-es évek közepéig a Magyar Televízióban sugárzott A Hét című műsor főcímzenéje volt. Sokunknak felejthetetlen gyerekkori emlék. Van akinek jó, van akinek rossz.
"A barát olyan valaki, akinek elmondhatsz bármilyen ostobaságot, ami csak megfordul a fejedben. Az ismerősökkel szemben mindig is tudatában vagy a rólad kialakított enyhén valótlan képnek, és ennek megfelelően is viselkedsz. Lehet, hogy valakit csak három órája ismersz, és máris a barátod. Mások ismerősök maradnak még harminc év múlva is." /J. D. Macdonald/
Találtam még egy idézetet, amiről megint nem tudom, hogy ki fogalmazta meg, csak azt tudom, hogy kitől szereztem meg én, De ez nem lényeges, mert ő is találta! Csak egy okosság, semmi más, senki ellen, és senki mellett! Szóval a barátságról szól ez is!
A barátok kemények tudnak lenni veled. Lehet, hogy többet várnak tőled, mint az idegenek. Az idegenek leginkább úgy látnak, ahogy szeretnéd, hogy lássanak, de a barátaid nem csaphatnak be. Ez teszi őket baráttá!
Szép jó éjszakát és szép álmokat annak aki aludni tér, kellemes időtöltést annak aki másra vágyik!
Kedves Holdfény! Tegnap előtt valamiért nagyon rosszul aludtam! Éjfél felé felébredtem, és háromig az álmatlanság gyötört! Eddig ez a saját bajom, ami a két időpont között / képzeletben természetesen! / történt az meg a kettőnké! Ugyanis amúgy bolond módra, komoly beszélgetést folytattam veled képzeletben erről a titok dologról! Nem untatlak a részletekkel, de a végeredmény a következő! Természetesen teljesen igazad van! Mindenkinek, még nekem is vannak titkaim, hiszen való igaz, hogy mindent nem mondhatunk el még a legközelebb álló hozzátartozónknak sem, ha csak nem azért, hogy a kapcsolatunkat végérvényesen megszakítsuk! Ha ezt a válaszodat arra írtad amit írtam, akkor végzetesen rosszul kommunikáltam valamit! Én a titok szó jelentésének igazából azt gondolom, ami ha kiderül, akkor az a kapcsolat megszakítását is eredményezheti! Legalábbis a barátságot, szerelmet, házasságot tönkre teheti, és hosszú időre keserű szájizt ad a szereplőknek! Tehát ilyen nem lehet, két egymáshoz nagyon közelálló ember között! Mert ha van az előbb utóbb a kapcsolat halálát fogja jelenteni! Ergó, apró, a másikra nézve igazából veszélytelen, magán titkunk lehet, ahogy Wass Albert is írja, a szív titkos szobájáról! Wass Albertet, csupán a szirupossága miatt nem kedvelem! Ami Márait illeti, Popper Péterrel szemben, a véleményem, hogy csak annyi a kettőjük között a külőnbség, a csakot, idézőjelben mondom, hogy míg Popper a mindennapok túlélésére dolgoz ki stratégiát, addig Márai a végső számvetésre készíti fel embertársait! Most fejeztem be a két gondolkodó bölcsességeinek olvasását, és ez alapján alakult ki ez a véleményem! Hát ennyit tudok mondani a védelmemben Kedves Holdfény! És nagyon örülök, hogy egy kis eszmecsere alakult ki itt, mert így legalább a vitatkozás lehetőségét kínálhatjuk annak aki ide téved! Köszönöm!
Kedves Strázsa!
Köszönöm, hogy Te is beszálltál, s éppen ilyen mélyen szántó gondolatokat tartalmazó idézettel!:)))
Azonban!
Elnézésedet kérem, de Te is tudod, ugye?
"Klasszikusokat CSAK PONTOSAN illik idézni!":)))
Tehát jöjjön József Attila PONTOSAN, és álljon itt az EGÉSZ költeménye, mert megérdemli az IDÉZÉST:
József Attila
ŐS PATKÁNY TERJESZT KÓRT...
Ős patkány terjeszt kórt miköztünk,
a meg nem gondolt gondolat,
belezabál, amit kifőztünk,
s emberből emberbe szalad.
Miatta nem tudja a részeg,
ha kedvét pezsgőbe öli,
hogy iszonyodó kis szegények
üres levesét hörpöli.
S mert a nemzetekből a szellem
nem facsar nedves jogokat,
hát uj gyalázat egymás ellen
serkenti föl a fajokat.
Az elnyomás csapatban károg,
élő szívre mint dögre száll -
s a földgolyón nyomor szivárog,
mint hülyék orcáján a nyál.
Lógatják szárnyuk az ínségnek
gombostűjére szúrt nyarak.
Bemásszák lelkünket a gépek,
mint aluvót a bogarak.
Belsőnk odvába bútt a hálás
hűség, a könny lángba pereg -
űzi egymást a bosszuállás
vágya s a lelkiismeret.
S mint a sakál, mely csillagoknak
fordul kihányni hangjait,
egünkre, hol kinok ragyognak,
a költő hasztalan vonit...
Óh csillagok, ti. Rozsdás, durva
vastőrökül köröskörül
hányszor lelkembe vagytok szurva -
(itt csak meghalni sikerül.)
S mégis bizom. Könnyezve intlek,
szép jövőnk, ne légy ily sivár!...
Bizom, hisz mint elődeinket,
karóba nem húznak ma már.
Majd a szabadság békessége
is eljön, finomúl a kín -
s minket is elfelednek végre
lugasok csendes árnyain.
1937. január
Egyébként diák koromban énekeltünk a Debreceni Kodály Kórussal egy kórusművet is ebből a József Attila versből, de sajnos a szerzőre nem emlékszem, csak arra, hogy szupermodern hangzások voltak benne.
Ha valaki esetleg ismeri a szerző nevét, legyen szíves közölni velünk!
Sajnos a youtube csatornán nem találtam meg... :'(
/Lásd még: Ahol minden témába vág c. topicot - 2022. 09. 13. 18:26/
"Őspatkány terjeszt kórt közöttünk.
a megnem gondolt gondolat..."
József Attila
Kezdem én, hamár eddig senki sem aktivizálta magát:
Jöjjenek a XX. század nagy elméjének bölcs tanácsai:
https://gazdagsag.hu/szellemi-es-lelki-gazdagsag/11-lecke-az-eletrol-albert-einsteintol-neked/#6_Kepzelet
11 lecke az Életről – Albert Einsteintől Neked!
Albert Einsteintől sokkal több minden maradt ránk, mint a relativitáselméleté és az “E = m*c²”. Einstein kitartása és felfedezései azt is megmutatták, hogy kemény munkával, kitartással, a kudarcok átlépésével mindannyian lehetünk ragyogó elmék. Akkor is ragyoghatunk mindannyian, ha éppen nem vagyunk tudósok.
Az én kedvencem:
6. Képzelet
“A képzelet a kutatás legmagasabb formája.” – Albert Einstein
“Elég művész vagyok ahhoz, hogy a képzeletemet szabadon engedjem. A képzelet fontosabb, mint a tudás. A tudás korlátozott. A képzelet az, ami körülöleli a világot.” – Albert Einstein
A képzelet kulcs. Amikor képes vagy elképzelni valamit másképp, és elkezded megosztani ezt másokkal, az emberek úgy kezdik el látni a világot, ahogy elképzeled. Együtt hoztok létre újdoságokat, és segítitek egymást. Szánj időt ma az álmodozásra, képzelj el új dolgokat, és oszd meg az ötleteidet a barátaiddal!


És itt egy ráadás:
Kedveseim!
Látom, mi kevesen, akik maradtunk, kedveljük a híres emberek mondásait, s úgy általában a bölcsességeket.
Eszembe jutott Einstein kapcsán, hogy kellene indítani egy ilyen témakört.
De valahogy az motoszkált a fejemben, talán VAN IS már ilyen témakörünk ezen a Fórumon, és igazam lett, tényleg van!
Íme:
Aki olvasott valahol egy jó mondást, bölcsességet, vagy híres emberektől idézetet, az ide beteheti a forrás megjelölésével mindannyiunk épülésére.
Hát elég régen indítottam, aztán valahogy abbamaradt!:(((
Az utosó beírást Vándor nevű fórumtársunk írta be, aztán azóta ő maga is eltűnt a szeretgomról, pedig valaha igen aktív vitapartnerünk volt.
KÁR!
Jó volt olvasni nyugodt, tárgyilagos és igen komoly írásait.
Nos, én úgy éreztem a napokban, kellene egy ilyen idézetes témakör, hisz fel-felbukkannak tőletek itt-ott idézetek, bölcsességek.
Miért ne írhatnánk őket egy külön helyre, és ráadásul van is ilyen témakörünk.
Tehát tessék, csak tessék, hozzátok ide, ha valahol találtok mindannyiunk okulására. Reménykedem, hogy eme témakör másokat is idecsábít majd.
Köszönöm! Holdfény
Egy szép családregényt olvastam. Lovicsek Béla, a regény írója, címe a Forgószélben! Egy nagyon szép és igaz gondolatot találtam benne amit megosztok azokkal akik ide találnak, és érdekli őket az ami itt olvasható! A szerző, felvidéki számazású. Tehát a gondolat:
"Lefekvés után.......Azt érezték mindketten, hogy nem is olyan kegyetlen és csúnya az életük, amilyennek nappali fénynél tűnik. Jó és áldásos a sötétség. Mint egy nagy fekete suba télen a fűtetlen szobában: alatta langymeleg és szép álmokat termő békesség van.
Ma este Ludwig van Beethoventől (1770-1827), a nagy német klasszikus zeneszerzőtől idéznék néhány gondolatot:

"A zenének a férfiszívben tüzet kell szítania, és könnyet fakasztania a női szemből."
"Az élet keresztjei olyanok, mint a kotta keresztjei: felemelnek."
"Az igazi művészet nem szolgál, s nem hízeleg; hanem a maga ura és parancsolója!
S aki egyszer szózatát valóban megértette, az megszabadult az élet minden nyomorúságától."
Beethoven: Karfantázia zenekarra, kórusra és zongorára:
https://www.youtube.com/watch?v=1dlse7gdkT0
Daniel Barenboim piano
Kedves Holdfény! A mondatod végén lévő mosolygás / somolygás / azt jelenti számomra, hogy Te már tudod a választ! Igen,,Lónyay Erzsébet igen bölcs megállapítása volt az idézet! Lónyai Erzsébet / Psyché/ 1795 január 27-én született Nagylónyán! Anyja Nyíri Borcsa, egy cigánylány fattya, apja, aki őt elismerte, Mailáth gróf volt! Ugye eddig hihető? De az igazság az, hogy ez a Lónyay Erzsébet nevű költőnő, soha sem létezett! Mindez, ha elolvasod a könyvet kiderül, hogy Weöres Sándor munkássága! Tökéletes mestermű! Hogy ne rontsam ennek a műnek a teljességét, ezért most csak egy bölcsességet mondanék, mégpedig, a saját kútfőmből: Nem baj az, ha nem mindig hiszel annak, amit a szemed látni vél! Nem mindig hiszed el azt, amit a füled hallani vél! És nem bün az ha kételkedsz, csak ezt, diszkréten tedd, és ne bánts vele senkit igaztalanul!
Igazad van kedves Vándor!
Várom a választ a szerzőt illetőleg, bár lehetséges, hogy közösen sikerült kitalálnunk az ÉRTÉK topicban...
De várjuk Tőled a hölgy nevét, és egy kis bemutatást is, ha lehet... :)))
Az Érték a mértékben idézett, " ismeretlen " szerzőtől egy igazi bölcsesség található! Egy asszony mondja, és ha ezt egy nőtől halljuk, akkor arra mérget vehetünk, hogy az egy nagy igazság!
EGY BÚBÁNATOS ARSZLÁNHOZ.
Franzli panaszlod, a nők köztt mind frigidákra találsz te.
Az volnék magam is, Franzli, veled feküvén.
Mert ha ügyes vagy: elöbb tüzesítsz, az után tüzesűlsz csak;
És ha a kés éles, sohse kemény a kalács.
Bécsben és Sopronban, 1825 őszén.
legközelebb ide írom a szerzőjét is!
Ez nagyon szép kedves Vándor, és valóban találó mondás! :)))
Olvasás közben Találtam, megosztom, mert fontosnak tartom! Nem tudom ki gondolta először, de még ma is érvényes!
" A barát olyan mint az esőkabát az előszobában. Amikor nincs szükség rá, ott lapul csendesen a polcon, de amikor esik, a sötétben is megtalálom, HISZEN OTT VAN ! "
Kedves Holdfény! Tudod, hogy személy szerint nem hiszek a csillagoknak (no jó, egy ici-picit ), de a Te véleményedet ismervén, megosztom veled, egy olvasmányom pár mondatát, ami tanúsítja, hogy talán még sincs teljesen igazam! A Könyv címe : Arthur Schoppenhauer ÉLETBÖLCSESSÉGEK. Szóval, ezt írja Schoppenhauer: Egyéniségünk azonban nincsen hatalmunkban, mert az egész életre változatlanul van megállapítva! Igaz tehát Goethe szava,
"- Amint a Nap - midőn világra jöttél -
Planéták közt ragyogva állt az égen:
Szünetlenül kezdettől úgy fejlődtél
A benned élő törvény értelmében.
Magad ki nem kerülheted, így kell élned,
Szibillák, jósok, mondották ezt régen;
Nem zúzza az idő, erő darabra,
Amit a fejlődő élet vésett alakba.-"
Gondolkodtam, hogy sarkosan, egyszerűbben mondjam ugyan ezt, és ez lett belőle! - Akit golyóra itélnek, az bármit megtehet,mert soha nem fogják felakasztani!-
A szerzőről, az egyszerűség kedvéért a wikiből idézek!
Ő a megidézett úriember! Sok olyasmit írt, amin a ma emberének is érdemes elmélkedni!
Találtam egy bájos gyerekverset, gondoltam, ide teszem be az idézetes topicba:

Csiki Nándor
LEGÓ
Játék az élet, gyermeknek lenni jó,
Minden téren van még mit tanulnivaló.
Építjük házainkat, várainkat, jövőnket,
Rakosgatjuk ide-oda szép emlékeinket.
Telis-tele darabok, egyesülésre várva,
Kéretnek kezeket, feltalálva e csodára...
Játssz, építs, alkoss - hirdetem az elvet,
Haszontalanul ne nyújtsd ki a nyelvet,
Mert legó az élet, gyermeknek lenni jó,
Akkor is, ha felnőtt vagy, ez a tanulnivaló.
Zenét is találtam, bizonyára ismerős lesz, a címe:
VANGELIS: A GYERMEK
https://www.youtube.com/watch?v=VwLtjnNIS9M
Vangelis L'enfant című száma, mely a Veszélyes élet éve című filmben hangzott el.
The Year of Living Dangerously soundtrack.
Továbbá 1981-től a 90-es évek közepéig a Magyar Televízióban sugárzott A Hét című műsor főcímzenéje volt. Sokunknak felejthetetlen gyerekkori emlék. Van akinek jó, van akinek rossz.
AMIKOR NEM KELL MEGFELELNED AZ ELVÁRÁSOKNAK:
"A barát olyan valaki, akinek elmondhatsz bármilyen ostobaságot, ami csak megfordul a fejedben. Az ismerősökkel szemben mindig is tudatában vagy a rólad kialakított enyhén valótlan képnek, és ennek megfelelően is viselkedsz.
Lehet, hogy valakit csak három órája ismersz, és máris a barátod. Mások ismerősök maradnak még harminc év múlva is."
/J. D. Macdonald/
Találtam még egy idézetet, amiről megint nem tudom, hogy ki fogalmazta meg, csak azt tudom, hogy kitől szereztem meg én, De ez nem lényeges, mert ő is találta! Csak egy okosság, semmi más, senki ellen, és senki mellett! Szóval a barátságról szól ez is!
A barátok kemények tudnak lenni veled. Lehet, hogy többet várnak tőled, mint az idegenek. Az idegenek leginkább úgy látnak, ahogy szeretnéd, hogy lássanak, de a barátaid nem csaphatnak be. Ez teszi őket baráttá!
Szép jó éjszakát és szép álmokat annak aki aludni tér, kellemes időtöltést annak aki másra vágyik!
Kedves Holdfény! Tegnap előtt valamiért nagyon rosszul aludtam! Éjfél felé felébredtem, és háromig az álmatlanság gyötört! Eddig ez a saját bajom, ami a két időpont között / képzeletben természetesen! / történt az meg a kettőnké! Ugyanis amúgy bolond módra, komoly beszélgetést folytattam veled képzeletben erről a titok dologról! Nem untatlak a részletekkel, de a végeredmény a következő! Természetesen teljesen igazad van! Mindenkinek, még nekem is vannak titkaim, hiszen való igaz, hogy mindent nem mondhatunk el még a legközelebb álló hozzátartozónknak sem, ha csak nem azért, hogy a kapcsolatunkat végérvényesen megszakítsuk! Ha ezt a válaszodat arra írtad amit írtam, akkor végzetesen rosszul kommunikáltam valamit! Én a titok szó jelentésének igazából azt gondolom, ami ha kiderül, akkor az a kapcsolat megszakítását is eredményezheti! Legalábbis a barátságot, szerelmet, házasságot tönkre teheti, és hosszú időre keserű szájizt ad a szereplőknek! Tehát ilyen nem lehet, két egymáshoz nagyon közelálló ember között! Mert ha van az előbb utóbb a kapcsolat halálát fogja jelenteni! Ergó, apró, a másikra nézve igazából veszélytelen, magán titkunk lehet, ahogy Wass Albert is írja, a szív titkos szobájáról! Wass Albertet, csupán a szirupossága miatt nem kedvelem! Ami Márait illeti, Popper Péterrel szemben, a véleményem, hogy csak annyi a kettőjük között a külőnbség, a csakot, idézőjelben mondom, hogy míg Popper a mindennapok túlélésére dolgoz ki stratégiát, addig Márai a végső számvetésre készíti fel embertársait! Most fejeztem be a két gondolkodó bölcsességeinek olvasását, és ez alapján alakult ki ez a véleményem! Hát ennyit tudok mondani a védelmemben Kedves Holdfény! És nagyon örülök, hogy egy kis eszmecsere alakult ki itt, mert így legalább a vitatkozás lehetőségét kínálhatjuk annak aki ide téved! Köszönöm!