A világ tele van csodákkal. Fogadd el őket, és örülj nekik! Ne hagyd, hogy bármi is megfosszon az élet szeretetétől!"
'Néha csend tölti be a szívet és a lelket, ha a zajos világ meghátrál és megengedi, hogy ráleljünk a békére. Olyan rövid ez a pihenő! Becsüld meg a pillanatot!"
A csoda itt lakik közöttünk. Itt él velünk, itt jár közöttünk, veled van az utcán, a munkahelyeden, az otthonodban. Melletted ül az asztalnál, ott fekszik ágyadban, sorban áll veled a boltban. Mindenütt ott van. Nem látod, de ott van. És várja, hogy megszólítsd. Mert csak ennyit kell tenned. De te félsz tőle. Mert azt hiszed, megfoghatatlan, elérhetetlen, rejtélyes. Hogy nincs. Ezért lemondasz róla. Pedig csak meg kell szólítanod. Elmondanod neki, hogy mit szeretnél, mire vágysz. (...) És a Csoda teljesíti. Csitáry-Hock Tamás
Mikor ez a Darwin-i elmélet közzé lett téve, a magyar főurak fel voltak háborodva, és ők is AZT mondták, hogy valóban tévedett az a Csárli, mert hogy csak Ő származik a majomtól, MI AZTÁN NEM! 😀 😋 😡
Hát ez bizony elég nagy baj! Bevallom, fényképészetileg én sem vagyok toppon, inkább zene és irodalom, festők, táncosok, színművészek, építészek. Egyik kedvenc építészem a spanyol szecesszió képviselője, Antoni Gaudi, tőle is a Csontok háza Barcelonában:
az Angol Évkönyvben a világon a legtöbbet kiállított és díjazott fotográfusok között volt feltüntetve, megkapta az AFIAP címet (The International Federation of Photographic Art)
1973: az Art directorok kiállításának díjnyertese (Bobby Womack albumának borítója és óriásplakátja)
Gink Károlyt azért említettem fel, mert a volt főnököm jóvoltából alkalmam nyílt személyesen is megismerni, mert lejött Dorogra több alkalommal is fotókat készíteni a zeneiskoláról, a bányász zenekarról, és a bányavidékről. Gink Károly fotó 1981.
Köszönöm szépen a listát. Végigpörgettem a fotósokat, hát meglepően sokan vannak ilyen kis országban.
A csoda itt lakik közöttünk. Itt él velünk, itt jár közöttünk, veled van az utcán, a munkahelyeden, az otthonodban. Melletted ül az asztalnál, ott fekszik ágyadban, sorban áll veled a boltban. Mindenütt ott van. Nem látod, de ott van. És várja, hogy megszólítsd. Mert csak ennyit kell tenned. De te félsz tőle. Mert azt hiszed, megfoghatatlan, elérhetetlen, rejtélyes. Hogy nincs. Ezért lemondasz róla. Pedig csak meg kell szólítanod. Elmondanod neki, hogy mit szeretnél, mire vágysz. (...) És a Csoda teljesíti.
Csitáry-Hock Tamás
Hát igen...
Mikor ez a Darwin-i elmélet közzé lett téve, a magyar főurak fel voltak háborodva, és ők is AZT mondták, hogy valóban tévedett az a Csárli, mert hogy csak Ő származik a majomtól, MI AZTÁN NEM! 😀 😋 😡
Hát ez bizony elég nagy baj!

Bevallom, fényképészetileg én sem vagyok toppon, inkább zene és irodalom, festők, táncosok, színművészek, építészek.
Egyik kedvenc építészem a spanyol szecesszió képviselője, Antoni Gaudi, tőle is a Csontok háza Barcelonában:
Szipál Márton, külföldön: Martin Szipál, művésznevén: Martin S. Martin (Szolnok, 1924. május 6. – Budapest, 2016. április 26.[4]) magyar-amerikai fotóművész.
Szolnokon született 1924-ben, édesapja Szipál Márton Károly udvari fényképészmester volt, édesanyja Szepessy Karolin Margit.[5] Debrecenben töltötte gyermekkorát és fiatalkorát, majd Budapesten telepedett le. A fotózást Münchenben tanulta, 1942-ben tett mestervizsgát. A második világháború alatt pilóta volt, később hadifogságba került. 1946-ban nyitotta meg első üzletét Debrecenben. 1953-ban tagja lett a Budapesti Fényképész Szövetkezetnek, 1954-ben alapító tagja a Debreceni Művészfényképészek Szövetségének, 1956-ban pedig a Magyar Fotóművészek Szövetségének. 1956-ban emigrált, az Amerikai Egyesült Államokba költözött, ahol keresett fotós lett belőle. Képeit ezt megelőzően kiküldte egy Münchenben megrendezett nemzetközi kiállításra, ahol 1000 dollárral honorálták műveit. Ezután Hollywood felé vette az irányt, s négy évtizeden keresztül fényképezett filmsztárokat, többek között John Wayne-t, Tommy Lee Jones-t, Leslie Nielsent, Tracy Nelsont, Charlene Tiltont, Margaux Hemingway-t, Timothy Huttont, Priscilla Presley-t illetve Kareem Abdul-Jabbart. 1997-ben tért vissza Magyarországra, azóta itt élt, fotósújságok munkatársaként dolgozott és tanított. Több hazai és nemzetközi pályázaton nyert díjat. Munkáit a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum őrzi. A fotóművészt 2016. április 26-án délután érte a halál Falk Miksa utcai[6] otthonában. Halála után került mozikba Politzer Péter Férfikor című filmje, amelynek az egyik főszereplője volt.
Díjai, elismerései
Ugye? Ki hinné, mert amúgy csak pár nevet ismerünk, ha egyáltalán ismerünk egyet is...
Munka a dorogi szénbányában
Szénszállítás
Irány a bánya a "népessel"
https://hu.wikipedia.org/wiki/Gink_K%C3%A1roly
Gink Károlyt azért említettem fel, mert a volt főnököm jóvoltából alkalmam nyílt személyesen is megismerni, mert lejött Dorogra több alkalommal is fotókat készíteni a zeneiskoláról, a bányász zenekarról, és a bányavidékről.

Gink Károly fotó 1981.
Köszönöm szépen a listát. Végigpörgettem a fotósokat, hát meglepően sokan vannak ilyen kis országban.
Nekem is tetszik nagyon bele vagyunk habarodvan sok youtube vieót néüónk róluk életükről ételeikről stb
Ki melyiket ismeri és kinek mi tetszik (no meg melyik képek hozzáférhetők). De itt egy lista a magyar fotóművészekről, ha keresgélnél...