Új formában, de ismét üzemel az Élményfürdő!
Közélet
2011. dec. 30.

Új formában, de ismét üzemel az Élményfürdő!

<p><span style="font-family: Arial, sans-serif;">Felnőtteknek és gyerekeknek 2012. január 02-ig ingyenes, utána hétköznapokon 240 Ft óránként, 17 óra után és hétvégeken ingyenes!</span></p>

Kedves Esztergomiak!

Ha nekem nem hisznek, higgyenek a szemüknek! A mellékelt képek tanúsága szerint, ezeréves városunknak ismét van élményfürdője. Olyan mint több ezer éve. Kicsit hideg, kicsit zavaros, de a miénk! Gyógyhatása ugyan csak az égési sérülések esetén érvényesülhet, de hát nem lehet lépten-nyomon SPA-ra lelni. A legjobb, hogy közel van, mondhatni a város szívében, bármilyen irányból könnyen megközelíthető, gyalogosan és gépkocsival egyaránt. A belépődíj mindjárt a parkolási díjat is magában foglalja, így érdemesebb gépkocsival érkezni. A nagymedence mellett lehetőség van iszappakolásra, vannak gyermek medencék és van trambulin is! (Na ez utóbbi használata,, az ugrás a rossznyelvek szerint csak a frakció wellnes bulijaihoz ajánlott, mert a víz nem alatta van, hanem egy kocsit odébb.) Ha az időjárás úgy alakul, a fürdő néhány óra alatt korcsolyapályává alakulhat, minden további befektetés nélkül. Hát nem zseniális? És ezt a fürdőt a városnak nem kell évente több száz millióval támogatni!

Nagy medence

Gyermek medencék

Iszappakolás


Az egész beruházás Meggyes Tamás volt polgármesterünk által vizionált szálloda komplexumnak indult, több ezer szobával, milliós turistaforgalommal, világraszóló rendezvényekkel, égbeszökő városi bevételekkel számolva. Mindebből lett egy újabb fürdő. Még szerencse, hogy a beruházási költség igazán szerény mértékben terhelte a városi büdzsét. Mindössze 50-60 db több évtizedes fát kellett kivágni, néhány ezer négyzetméter aszfalt és betonlap borítás, több száz méter szegélykő felszedése kellett hozzá, egy magán tulajdonú épületrész, feljáró jogtalan elbontása és az ebből származó perköltség, kártérítés jöhet még számításba. Ennyi. Ja és a „régészeti feltárások” nyomait eltüntető földmunkák, zúzott kő terítések. Na ez utóbbiak ugyan már civil vállalkozói felajánlásokból történtek, mert ekkora már elszállt ex vezérünk építési kedve. Így alakult ki szeretett városunk szívében ez a gyöngyszem. A medencékből a kilátás pazarnak mondható, nézzünk csak körül! Milyen csodálatos! Elhagyott, lepusztult Fürdő Szálló, Zöldház, szétvert Bástya Áruház, düledező paravánok ...

Kismedence


Trambulin


Gyönyörű környezet


Itt a belvárosban van lehetőségünk találkozni a természettel, a környezet segít felidézni, vajon hogyan nézhetett ki városunk ezer évvel ezelőtt, hogyan élhettek itt elődeink, burkolt utak, aszfalt, beton és minden felesleges közterületi kacat nélkül, amit az elmúlt évszázadok civilizációs eredményeinek mondunk. Itt igazán érezhetjük a mindenek fölött álló természet munkáját. A természettel vívott harc, az örök igazság – miszerint az ember bármit változtat a természeten, az folyamatosan visszaalakul – itt mindenhol tetten érhető. Az elhagyatott épületekről hullik a vakolat, felpereg a festék, szétrothadnak a fa részek, rozsdásodik a vas, mállik a beton, mindenhol a gaz, a mindent elborító sár visszaveszi a hatalmát. Itt minden Senkié. A semmi Mindenkié, azaz a miénk, nekünk, a város polgárainak már csak ez maradt. A romok, a csontok, a sár. És a helyreállítás költsége, hiszen az építési engedély nélkül indult munkálatok következményeként kialakult állapotot a jogerős bírósági határozat szerint, az eredeti formájában kell visszaállítani. Több évtizedes fákkal, burkolatokkal, stb. … De miből? Tán a parancsot kiadó vezér saját vagyonából? Vagy a városi tulajdonú építőipari cég felelős építési vezetőjének is be kellene szállnia a költségek viselésébe? Nem. A városi költségvetésből. Amiben erre nincs keret, tehát az romok maradnak. Köszönjük kedves Meggyes Tamás, köszönjük tisztelt Fidesz frakció. Köszönjük, hogy szétverték a belvárosunkat! Önöket kellene a pocsolyákban megfüröszteni! Mi, Esztergom lakossága nem vagyunk disznók, hogy a 21. században, a város kellős közepén dagonyázzunk! Önökkel kellene közmunkában a területet helyreállíttatni.

Milyen jól is nézne ki a tíz kicsi indián amikor a városért szorgoskodva fákat ültet, parkosít, festeget, burkol, aszfaltoz. Mi csak szurkolnánk nekik. Végre valami hasznosat tennének.

Hát így vagyunk itt Esztergomban az évforduló előtt néhány órával. Kérem nézzék meg a képeket és nevessenek! (Magunkon, vagy a nyomorúságunkon? Mindegy, csak maradjunk vidámak, ne adjuk fel!) Reméljük, hogy egy jobb, szerencsésebb év köszönt ránk. Én mindenképpen ezt kívánom Önöknek. Azt az arany igazságot azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy mindenki saját szerencséjének a kovácsa...

 

Mindenkinek boldog, sikeres új esztendőt, a városnak új testületet kívánok!

 

Esztergomi Lokálpatrióták Egyesülete

Körmöczi Miklós

elnök


Az ünneplés hevében se feledjék: pirotechnikai és egyéb azonnal gyúlékonynak látszó anyaggal a képviselők lakóhelyét megközelíteni tilos!

(forrás)