Híres gondolkodók és gondolkodó esztergomiak találkoztak az Esztergom Hotelben

<p>Heller Ágnes professzor, Debreczeni József közíró, és dr. Jónás László helyi, MDF országgyűlési képviselőjelölt megmozgatta Esztergom és környéke józanul gondolkodó , a demokrácia mellett elkötelezett polgárait. Heller és Debreczeni szerint is elgondolkodtató, ha a Fidesz Esztergomot tartja esetleges eljövendő kormányzása modelljének.</p>

 

A szűkebb körűnek szánt beszélgetésre két  tucat pótszéket kellett bevinni.  100 ember töltötte meg az Esztergom szálló 70 emberre méretezett különtermét. Nem csak esztergomiak! A választókörzet több településéről is érkeztek az érdeklődők. A Fidesz kivételével a rivális pártok ismert helyi arcai is jelen voltak. A nagy zsúfoltság ellenére  hatalmas volt az érdeklődés, a beszélgetés végén záporoztak a kérdések, a támogató hozzászólások a közönség soraiból.

Heller Ágnes professzor nyugodt, mégis lelkesítő szavai, Debreczeni József  higgadt elemzései,  egyszerű őszintesége, bátor kiállása, Jónás László képviselő-jelölt elemző kérdései együttgondolkodásra késztették a közönséget.

Heller elmondta, hogy ő optimista. Számít a radikalizmus előrenyomulására, valamint az utánuk  kényszeredetten rohanó, populista szólamokkal  operáló, liberálisból radikálissá avanzsáló Fidesz győzelmére. Ugyanakkor biztosan látható, hogy a belső feszültség, a megvalósíthatatlan , hazug kampányígéretek túlfújt léggömbként fogják szétrobbantani ezeket a most túlzott magabiztossággal menetelő pártokat.

Debreczeni József szavainak őszintesége néma figyelemre késztette  a hallgatóságot. Beszélt életéről, politikai hitvallásáról, „miniszterelnök" könyveinek létrejöttéről. Kendőzetlen őszinteséggel beszélt Lezsák Sándorhoz, majd Orbán Viktorhoz fűződő kapcsolatának jellegéről, annak változásáról, majd a csalódásról, amit ezek az emberek kiváltottak belőle. Ő már sajnos pesszimistább volt Magyarország jövendő sorsát illetően. Felhívta a figyelmet a középen álló erők, a rendszerváltók összefogásának szükségességére, a most még meglévő nagy, de veszélyesen utolsó lehetőség  kihasználására . Nagyarányú Fidesz győzelem esetén a demokratikus intézmények látszattá, üres szertartássá silányulásától tart,hosszú időre.

Jónás László  képviselőjelölt elmondta, hogy az ország hajóját  nem az menti meg az elsüllyedéstől, ha az ártatlanok között bűnbakokat keresünk és azokat kidobjuk a bárkából, hanem az, ha sokféle tudású, származású ember együtt kapaszkodik a vitorlákba, küzd a szennyes ár ellen.

Mind Heller Ágnes, mind Debreczeni József kitért arra, hogy hallották a Fidesz Esztergomot tartja modellvárosának. A városunk vezetéséről olvasottak, hallottak, az esztergomiakkal történt személyes beszélgetéseik alapján ezt aggasztó ténynek tartják. Véleményük szerint, jól látható a demokratikus szabadságjogok sérülése Esztergomban.

Mindketten hangsúlyozták, hogy az MDF jelenleg az egyetlen erő, mely mögött a szélsőségektől mentes, konzervatív, keresztény, centrista, és liberális erők összefogatnak. Bokros Lajos az a személyiség, aki képes lehet, a Parlamentbe jutva, higgadtan, igazmondóan, kíméletlenül, hatékonyan, észérvek mentén bírálni a várható populista, további rombolást okozó intézkedéseket. Bokros képes a józan erőket összefogva megteremteni egy erős, intelligens, valóban szakértő, parlamenti tömörülést, többféle ideológia képviselőiből. Ezért próbálja  a Fidesz, a Jobbik, és a szocialisták egy része is összefogva, nemtelen eszközökkel távol tartani a parlamenttől az MDF-et és Bokros Lajost.

Heller Ágnes és Debreczeni József is kiemelték az összefogás, az egyéni érdekek, viták félretételének szükségességét. Az MDF-nek ott kell lennie Bokros Lajos vezetésével a Parlamentben, hiszen egyedül bennük lehet a remény, hogy hatékonyan fékezhetik a durva populizmus rombolását a  Magyar Parlamentben.