Kikaptak a Splittől a Vitézek
Sport
2010. márc. 23.

<p>Az Inter Liga újabb mérkőzésén a várva várt Split elleni győzelem sajnos elmaradt. A mérkőzés elején a 8. percben egy pillanatnyi kihagyás után a splitiek 10-e lefutva az esztergomi védelmet, előnyhöz juttatta csapatát.</p>

Folyamatosan támadtak a Vitézek és a 20. percben az esztergomi tolongás jóvoltából sikerült szépíteni 5-7. A 34. percben egy újabb védelem megingás spliti célt eredményezett. Az esztergomi csapat nem adta fel a 37. percben újabb tolongás akció révén 10-14-re hozta fel a csapatot. A második játékrész 28. percéig szinte a Vitézek játszottak, de mégis egy büntetőből a horvátok 17-10-re tudták előnyüket növelni. Sőt a 29. percben egy újabb büntetőből már 10-20-ra mentek. Rákapcsoltak a Vitézek, sorozatos támadásaik csak a 38. percben Deli révén voltak sikeresek 15-20. Sajnos a mérkőzésen a büntető, illetve a jutalom rúgások egyetlen egy esetben sem sikerültek, így a Vitézek nem tudták elérni az áhított győzelmet. A kitűnő játékvezetés mellett román vendégjátékosokkal megerősített Vitézek jól játszottak, nem volt különbség. A szerencsésebb csapat nyert.

Esztergomi Vitézek Suzuki Nada Split 10-20 (félidő 10-14)

Esztergom Franka pálya 300 néző vezette Predrag Stiglic (szerb)

Esztergomi Vitézek Suzuki: Heckel, Juhász, Gheta, Marosi, Novák, Januc, Koller, Deli, Siroki II. Vescan, Ladányi, Kántor, Köbl, Böhm, Teodorescu.

Csere: Molnár, Szöllősi, Hock, Madarász, Bíró,

Célok: Gheta 5

Januc 5

Deli 5

Edző: Szöllősi László

Előmérkőzésen a Vitézek II. csapata 38-14-re verte a pécsiek csapatát.

Vitézek II: Juhász I., Kovács-Goda István, Siroki I. Huszár, Csúri, Nagy Roland, Princ, Csépke, Bíró, Stigmayer, Sujogán, Haspel, Fehér, Kontics, Gódor

Csere: Csákvári, Viola.

Kadét mérkőzés: Esztergomi Vitézek Suzuki - Pécs : 8-22

A Kadétok nem bírtak a jóval erősebb korosabb játékosokkal felálló Pécs csapatával.