Átadták a felújított iskolaépületet
2009. máj. 7.

<p>&Aacute;tadt&aacute;k szerd&aacute;n az esztergomi Botty&aacute;n J&aacute;nos Műszaki Szakk&ouml;z&eacute;piskola k&ouml;zel 900 milli&oacute; forint&eacute;rt fel&uacute;j&iacute;tott, akad&aacute;lymentes&iacute;tett &eacute;p&uuml;letegy&uuml;ttes&eacute;t. Az egykori benc&eacute;s gimn&aacute;zium korszerűs&iacute;tett &eacute;p&uuml;leteit V&aacute;rszegi Asztrik pannonhalmi főap&aacute;t-p&uuml;sp&ouml;k &aacute;ldotta meg.</p>

Völner Pál, a fenntartó Komárom-Esztergom megyei közgyűlés fideszes elnöke elmondta, a beruházás 700 millió forint címzett állami támogatás segítségével valósulhatott meg, s 200 millió forinttal járult hozzá a rekonstrukcióhoz Esztergom önkormányzata.

A város cserébe tulajdonrészt szerzett az épületegyüttesben, majd július 1-jével át is veszi a műszaki szakközépiskolát és az ingatlant.

Völner Pál elmondta: tudomása szerint az esztergomi önkormányzat egy másik oktatási vagy közművelődési intézményt is el kíván helyezni az ingatlanban. A Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat 2005. márciusi ülésén döntött a csaknem ötszáz diákot oktató Bottyán János Műszaki Szakközépiskola rekonstrukciójára, címzett támogatásra benyújtandó pályázatról.

Az újonnan megalakult közgyűlés elnöke, Völner Pál és Esztergom alpolgármestere 2007 februárjában írta alá a megállapodást, amely szerint a város átvállalja a Bottyán-szakközépiskola felújításához szükséges önrészt. A megyei közgyűlés 2009. januári ülésén határozata el, hogy előkészíti a szakközépiskola fenntartói jogának átadását Esztergomnak.

A szakközépiskola fontos pillére Esztergom gazdaságának. Az ipari park cégei közül a Suzuki is támogatja a mechatronikai szakemberek képzését. Az itt tanulók felsőfokú végzettséget is szerezhetnek a műszaki informatikai mérnökasszisztens szakon, és az intézmény diákjai a CISCO online vizsgáját letéve a világon mindenütt elfogadott bizonyítványhoz juthatnak.