<p>Regionális nonprofit szolgáltatói hálózat kialakítása kezdődhet meg az Ister-Granum Eurorégióban a Norvég Civil Támogatási Alapnál elnyert összegnek köszönhetően. Az esztergomi Eurohíd Alapítvány által megvalósítandó projekt összértéke 25 000 euró, mintegy 6 millió forint, melynek 80 %-át a norvég állam finanszírozza. 2011-ig az alapnál elnyerhető keretösszeg megközelíti a 6 millió eurót. Az első körben benyújtott 953 pályázat mintegy 10 %-a, 96 részesült összesen 3,9 millió eurós támogatásban, köztük az Eurohíd Alapítvány Határtalanul című pályázata.</p>
25 000 eurós projekthez nyert támogatást az esztergomi Eurohíd Alapítvány a Norvég Alap civil szervezetek részére meghirdetett kiírásán. Az alaphoz négy témában lehetett pályázatot benyújtani kis- és nagyprojektek megvalósítására: I. környezetvédelem és fenntartható fejlődés, II. civil szervezetek kapacitásfejlesztése, III. szociális kohézió, gyermek- és egészségvédelem, IV. kulturális örökség védelme. Az Eurohíd Alapítvány a II. kategóriában a kisprojektek között pályázott az eurorégió civil szolgáltatói hálózatának kialakítására. A 122 benyújtott munka közül a bíráló bizottság összesen 13-at nevezett meg támogatásra jogosultként. Az Eurohíd Alapítvány a 4. legtöbb pontot megszerezve nyert közel 22 000 eurós támogatást a projekt megvalósítására.
Az egyéves futamidejű projekt keretében internetes teammunka keretében készítik el a szolgáltató irodák szolgáltatási portfolióját és minőségbiztosítási rendszerét (szakmai protokollját), amely alapján az egyes irodák a hálózathoz kapcsolódhatnak, elkészül a hálózat arculatterve, és az első irodák számára elkészülnek az arculatot hordozó tárgyak is (cégtáblák, logós tollak, füles mappák, szóróanyagok stb.). A megnyíló irodák munkatársai 2 hétvégés képzésen sajátíthatják el a szolgáltatói irodák működésének alapjait. Egy éven belül 3 térségi szolgáltató iroda nyílik meg, amelyek fő feladata a civil szervezetek szakmai segítése lesz pályázati információkkal, pályázatkészítéssel, képzések szervezésével, irodai szolgáltatásokkal, forrásszervezési tanácsokkal stb.
Ugyancsak a projekt részét képezi a meglévő regionális civil portál web 2-es alkalmazásokkal történő továbbfejlesztése, valamint a régió civil szervezeteit bemutató adattár magyar és szlovák nyelvű változatának megjelentetése.
A projekt harmadik területe a vállalkozói és a civil szféra közötti kapcsolatokat érinti. Ennek keretében a régió vállalatai számára hirdetnek képzést a társadalmi felelősség stratégiák elkészítését segítendő. Ezek a stratégiák a vállalatok jelenlegi, alkalom- és ötletszerű szponzorációs tevékenységét tervezetté, az egyes cégek arculatához jobban illeszkedővé, tudatosabbá tehetik. A cél természetesen az, hogy a támogatásra szánt összegek lehetőleg a régión belül maradjanak, minél több civil kezdeményezés megvalósulását segítve. Ennek érdekében a pályázati támogatásból jut egy civil tanácsadói csoport kiképzésére is, akik az egyes cégek stratégiáinak elkészítésében tudnak közreműködni.
A pályázat nem előzmények nélküli. 2008 tavaszán a Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával került sor arra a 7 állomásos roadshow-ra, amelyen egyrészt az egyes térségek civil szervezeteit tájékoztatták az eurorégió nonprofit szektort érintő elképzeléseiről, másrészt információkat gyűjtöttek a szektor szolgáltatási igényeiről. A tavaszi projekt egy műhelymunkával zárult, ahol a megjelent 22 civil aktivista közösen fogalmazta meg a Norvég Alaphoz benyújtandó pályázat tartalmát.
A nyertes pályázat megvalósítása október 1-jén kezdődik és 2009. szeptember 30-án ér véget.
Az alapnál két további szervezet is sikerrel pályázott: a Máriahalmi Faluvédő Egyesület a környezetvédelmi kisprojektek között nyert 14 000 eurós támogatást, az esztergomi Határtalan Szív Alapítvány pedig a szociális nagyprojektek között szerepelt sikeresen: 80 000 eurót nyertek a roma közösségi ház fejlesztésére.