Esztergomi futók a Jungfrau Maratonon
2008. szept. 12.

<p>Négy esztergomi futó képviselte városunkat a XVI. Jungfrau maratonon.</p>

Szeptember első hétvégéjén, gyönyörű időben zajlott Európa legszebb, és legnépesebb hegyi maratonja, a svájci Interlakenben. A 42 kilométer hosszú, közel 2000 méter szintkülönbséggel nehezített hegyi verseny alaposan feladta a leckét, a dombocskákon (Vaskapu, Dobogókő) gyakorló helyi futóinknak. A látvány és a szenzációs szurkoló tömeg azonban segítették a srácokat a cél elérésében. A 36 országból érkező mintegy 5000 fős mezőny a festői Interlaken városából indulva 25km-es sík terep után indult neki a "hegynek", hogy a 2200 méter magasan levő Eiger gleccser lábánál lévő célba beeshessen. Ez a verseny egyébként tavaly a hegyifutó világbajnokság is volt egyben. Magyar siker született, ha nem is esztergomi, Simone Staicu miskolci versenyzőnő megnyerte a nők versenyét. Az esztergomiak közül Dunai László volt a "leggyorsabb" - 4h 35 perc alatt ért célba -, a többiek is bőven belefértek a 6óra 30perces limit időbe. A csapat tagjai: Erős Gábor (Esztergom-Verőce), Dunai László, Balázs Gábor, Horváth Tibor, Hajnali Gábor.